Whatsapp Web Kullanma Rehberi

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Online sayfaya giriş yapıldıktan sonra ekranda QR kod bulunacaktır. Telefondaki WhatsApp uygulaması üzerinde bulunan WhatsApp Web seçeneğiyle telefon üzerinden bu kodun okutulması yeterlidir. Yapılacak kod okutma işlemleri sonrasında WhatsApp uygulamasındaki tüm mesajlar ve kişiler aynı şekilde ekranda görüntülenecektir.

WhatsApp Web kullanımında dikkat edilecekler

WhatsApp web kullanırken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle kamerası çok kötü çeken vaya kamerası bozuk olan telefonlarda WhatsApp kullanımında sıkıntılar yaşanabilir. Aynı zamanda telefonun kapatılmaması ve internet bağlantısının kesilmemesi de önemlidir. Aksi halde iki cihaz arasındaki bağlantı kesileceğinden dolayı WhatsApp web kullanımı da iptal olacaktır.

Kullanıcılar oturum açarken oturumun sürekli kalmasını istiyorsa ekranda bulunan seçeneği işaretlemelidir. Aksi halde belirli süre işlem yapılmadığı takdirde WhatsApp Web oturumu kapatılacaktır. Uzakta bilgisayarda açılan WhatsApp web oturumlarının kapatılması unutulduğunda, cep telefonunda bulunan WhatsApp Web seçeneği üzerinden tüm oturumları kapatma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle güvenlik açısından tüm gereklilikler yapılmış ve kullanıcılara sunulmuştur. Belirtilen adımları takip ederek güvenli şekilde WhatsApp kullanımınızı sizler de gerçekleştirebilirsiniz

WhatsApp uygulamasında bilgisayarda Windows 8 veya daha üstü MacOS 10 ya da daha üstü işletim sisteminin kullanılması gerekmektedir. Ancak WhatsApp Web söz konusu olduğunda bu tip sınırlamalara gerek olmadığı gibi kullanıcıların internet bağlantısı ve web tarayıcısı olması yeterlidir. Böylece belirtilen adımları takip ederek açılacak olan WhatsApp sayfasıyla telefona ihtiyaç duymadan kolaylıkla mesajlaşmaya devam edebilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir