OPPO, Dikine Katlanan Telefon modeli için Patent Aldı

Ülkemizde faaliyet gösteren son dönemlerin popüler akıllı telefon üreticilerinden OPPO, önümüzdeki dönemlerde piyasaya süreceği akıllı telefonlara yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan Reno5 serisi hazırlıklamaya devam eden şirket, görünüşe göre farklı tasarımlar üzerinde çalışıyor. Gelen bilgilere göre ise Çinli üretici, dikine katlanabilir akıllı telefon için patent aldı.

Şimdiye dek piyasaya sürülmüş yalnızca iki farklı dikine katlanabilen akıllı telefon modeli bulunuyordu. Bunlardan ilki Güney Kore merkezli Samsung’un Galaxy Z Flip’i, diğeri ise Motorola’nın yüksek fiyatıyla dikkat çeken Razr serisi. OPPO, kendi dikine katlanabilir akıllı telefonu üretir ise furyaya katılan üçüncü şirket olacak.

OPPO’nun dikine katlanabilir akıllı telefonu nasıl görünecek?

LetsGoDigital tarafından patent görsellerinden yola çıkarak oluşturulan render görüntüleri, OPPO’nun katlanabilir telefonunun Galaxy Z Flip’in aksine kapak ekranına sahip olmayacağını gösteriyor. Bu da kullanıcıların, kimin aradığını görmek ya da bildirimleri kontrol etmek için telefonu açması gerektiği anlamına geliyor.

Telefonu arka tarafa çevirdiğimizde ise yatay şekilde üst-orta tarafa yerleştirilmiş üçlü arka kamera kurulumunun tasvir edildiğini görüyoruz. Bu noktada orijinal patent görüntülerinde kamera sayısından bahsedilmediğini ve daha farklı kamera kurulumunun cihazda yer alabileceğini belirtelim.

Öne Çıkan Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir