Instagram Hesabında Nasıl Takipçi Yükseltilir

1. Başka kullanıcılarla iletişim kurun, networking yapın

Takipçi sayısını yükseltmenin yolu aynı zamanda pek çok kişi tarafından da tanınmaya bağlıdır. Çeşitli toplantı ve etkinliklere  giderek insanlarla tanışırız. Aynısını instagram’da neden yapmayalım? Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını beğenerek ve yorumlar yazarak baskaları tarafından görünme şansınız artar ve bu durum takipçi sayınızın artmasını sağlar.

2- Çalışanlarınızın ve çalışma ortamınızın fotoğraflarını paylaşın 

Benzer bir şekilde şirketinizdeki günlük koşuşturmacaları ve etkinlikleri de takipçilerle paylaşabilirsiniz. Ancak bunu yaparken çalışanlarınızdan da mutlaka izin isteyin. Şirketinizin pozitif imajı açısından çalışanların mutlu fotoğraflarını paylaşmanız daha çok kişi tarafından da takip edilmenizi sağlar.

3. Etkinlik veya Ürünlerinizin başka yerde olmayan paylaşımlarını yapın

Çalışanlarınızın paylaşımlarının yanı sıra takipçi sayınızın da artmasını sağlayacak ve instagram takipçilerinize özel paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin, yurtdışında fuara katılacaksanız bu fuarda kullanacağınız görsellerin ön paylaşımını yapabilirsiniz. Eğer yakında yeni bir aksesuar satışa sunacaksanız, buna ait görselleri instagram kullanıcılarına özel paylaşabilirsiniz. Bu tarz paylaşımlar insanların merakını cezbeder ve sizi ziyaret eden kullanıcılar takipçileriniz olurlar.

4. Grafikler paylaşın

Bazı markalar için grafik veya karikatür paylaşmakta takipçilerin dikkatini çeker. Eğer marka imajınız buna uygunsa böyle bir paylaşım yapabilirsiniz ancak değilse bir sonraki adıma geçin.

5. Kolaj Oluşturun

Dört farklı kareyi bir araya getirerek bilgi verici ve dikkat çekici paylaşım yapılıyor. Fotoğraf kalitesini içerikten daha ön planda tutarsanız daha çok kişi sizi takip edecektir.

6. Hashtag, hashtag, hashtag

Farklı sosyal platformlarda markanıza ait spesifik hashtag’ler kullanıyorsanız bunları instagram’da da kullanın. Böylece diğer sosyal platformlarda sizi takip eden kullanıcılar instagram’da da sizi takip etmeye devam edecektir. Paylaşmış olduğunuz her fotoğrafa ilgili ve sık kullandığınız hashtag’leri mutlaka ekleyin. Populer hashtag’leri veya ilgili hashtag’leri instagram’da arama yaparak da bulabilirsiniz. instagram’da aramış olduğunuz hashtag’lere en yakın olanını en üst sıralamada gösterir, böylece büyük bir karmaşadan kurtularak hashtag bulmanız kolaylaşır. Populer ancak sizinle alakası olmayan hashtag kullanımı hem sizi amatör hem de markanızı zayıf gösteriri. Kısa dönemde işe yarar ancak uzun dönemde faydası olmaz.

Öne Çıkan Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir