Facebook Hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır?

Facebook Hikayeye müzik nasıl eklenir?

  1. Facebook uygulamasını girin ve daha sonra ekranda bulunan hikâye ekleme bölümüne girin.
  2. Facebook’taki hikâye ekleme ekranı ise Instagram’dan biraz farklı. Fotoğrafın veya videonun bulunmadığı, arka planda bir görüntünün bulunduğu ve önde şarkı sözlerinin kaydığı müzikli hikâye paylaşımı yapabilirsiniz. Ya da sadece fotoğraf veya video çekin, metin hikâyesini ya da galeride bulunan bir fotoğrafı, videoyu kullanın.
  3. Çıkartma butonuna tıklayın.
  4. Açılan çıkartmalar arasında ilk sıralarda bulunan Müzik çıkartmasına tıklayın.
  5. Tıkladıktan sonra karşınıza müzik ekleme ekranı çıkacak. Senin İçin bölümünün altında popüler ve ya beğenebileceğiniz parçalar bulunuyor. Göz at bölümünde ise kategorilere göre bulunan parçalar var. Her hangi bir parçanın yanında bulunan oynat düğmesine tıklatarak ön dinlemeyi yapabilirsiniz. Eğer isterseniz, Müziklerde ara yazısına tıklatarak istediğiniz şarkının adını veya sanatçısını yazarak bulabilir ve tıklatarak seçebilirsiniz. Instagram’dakinden farklı olarak, Facebook’ta her şarkıda şarkı sözleri gösterilmiyor. Şarkı sözlerinin bulunduğu parçalar yanında “Şarkı Sözleri” ile gösteriliyor.
  6. Seçtiğiniz parça hikâye eklendikten sonra arka planda çalmaya başlayacak. Şarkı sözleri de ekranda akacak. Şarkı sözlerinin görünümünü oynatma çubuğunun üstünde bulunan çubuktan değiştirebilirsiniz. Şarkı sözlerinin yerine küçük veya büyük albüm kapağını seçebilirsiniz.
  7. Ekranın alt kısmında bulunan zaman çizelgesini istediğiniz yere sürükleyerek, hikâyede paylaşacağınız parçanın bölümünü seçebilirsiniz. Eğer şarkı sözlerini göstermeyi seçerseniz, siz ekranda kaydırdıkça şarkı sözleri de akacak. Böylelikle paylaşmak istediğiniz bölümü kolaylıkla tespit edebilirsiniz.
  8. Ekranın üst kısmında bulunan renk paletinden de şarkı sözlerinin rengini ayarlayabilirsiniz.
  9. Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra Bitti’ye tıklatarak çıkın. Hikâye üzerinde eklemeleri ve ayarlamaları yaptıktan sonra paylaşabilirsiniz.

Öne Çıkan Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir